BZT52C6V2-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52C6V2-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52C6V2-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52C6V2-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C6V2-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW