MMSZ6V2ET1G
DigiKeys produktnummer
2156-MMSZ6V2ET1G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ6V2ET1G
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Förpackning
Bulk
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW