BZT52C5V6-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52C5V6-HE3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52C5V6-HE3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C5V6-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms