BZT52C3V6-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 19 525
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
I lager: 794
Similar
Microchip Technology
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
Diodes Incorporated
onsemi
Dioder - zener 3.6 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C3V6-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52C3V6-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C3V6-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - max
410 mW
Tillv.
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%