BZT52C3V6-E3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52C3V6-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52C3V6-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52C3V6-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C3V6-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Effekt - max
410 mW
Tillv.
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%