BZT52B5V1-G3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 33 313
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 8 551
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
onsemi
Dioder - zener 5.1 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B5V1-G3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52B5V1-G3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B5V1-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 800 mV
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW