BZT52B39-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 1 012
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
onsemi
Dioder - zener 39 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B39-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52B39-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B39-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 39V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 29 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
87 Ohms