BZT52B13-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 12 871
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 693
Diodes Incorporated
onsemi
I lager: 37
onsemi
I lager: 819
Dioder - zener 13 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B13-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52B13-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B13-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 410MW SOD123
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 10 V
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW