BYVB32-200-E3/81 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BYVB32-200-E3/81 |
Beskrivning | DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 18A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB |
Datablad | Datablad |
Kategori | Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) |
Tillverkare Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Omvänd återhämtningstid (trr) 25 ns |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Ström - läckström @ Vr 10 µA @ 200 V |
Artikelstatus Föråldrad | Arbetstemperatur - koppling -65°C-150°C |
Diodkonfiguration 1 par gemensam katod | Monteringstyp Ytmontering |
Teknologi Standard | Inkapsling/låda TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 200 V | Leverantörens enhetsförpackning TO-263AB (D2PAK) |
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod) 18A | Basproduktens nummer |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.15 V @ 20 A |