BYVB32-200-E3/81 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 2 023
Datablad
Similar
onsemi
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
I lager: 699
STMicroelectronics
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 18A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
BYVB32-200-E3/81
DigiKeys produktnummer
BYVB32-200-E3/81GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BYVB32-200-E3/81GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYVB32-200-E3/81
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Omvänd återhämtningstid (trr)
25 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 200 V
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Standard
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
18A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.15 V @ 20 A