BYM10-50-E3/96
DigiKeys produktnummer
BYM10-50-E3/96GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BYM10-50-E3/96GICT-ND - Remsbit (CT)
BYM10-50-E3/96GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM10-50-E3/96
Beskrivning
DIODE AVALANCHE 50V 1A DO213AB
Detaljerad beskrivning
Dioder 50 V 1A Ytmontering DO-213AB
EDA-/CAD-modeller
BYM10-50-E3/96 Modeller
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 50 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
8pF vid 4V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
50 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1 A