BAS70-06-E3-08
DigiKeys produktnummer
BAS70-06-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
BAS70-06-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
BAS70-06-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS70-06-E3-08
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam anod 70 V 200mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Kategori
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 50 V
Arbetstemperatur - koppling
125°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam anod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
70 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
200mA (DC)
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
410 mV @ 1 mA