BAS40-05-E3-08
DigiKeys produktnummer
BAS40-05-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
BAS40-05-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
BAS40-05-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-05-E3-08
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 40 V 200mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BAS40-05-E3-08 Modeller
Kategori
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
125°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
200mA (DC)
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA