BAS40-02V-G3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder 40 V 120mA Ytmontering SOD-523
BAS40-02V-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BAS40-02V-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BAS40-02V-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BAS40-02V-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-02V-G3-08
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 30 V
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
4pF vid 0V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Ström - likriktat medelvärde (Io)
120mA
Arbetstemperatur - koppling
125°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA
Basproduktens nummer
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet