AZ23C5V1-E3-18
DigiKeys produktnummer
AZ23C5V1-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
AZ23C5V1-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
AZ23C5V1-E3-18GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23C5V1-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 5.1 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Kategori
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 800 mV
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Tolerans
±5%