BZB84-C5V1,215
DigiKeys produktnummer
1727-2642-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2642-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2642-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZB84-C5V1,215
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 5.1V TO-236AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 5.1 V 300 mW ±5% TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZB84-C5V1,215 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Konfiguration
1 par gemensam anod
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms