5KP36A-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 862
Datablad
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 901
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 45
I lager: 5
58,1V Klämma 86,1A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
5KP36A-E3/51
DigiKeys produktnummer
5KP36A-E3/51GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP36A-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC P600
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
86,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V