20KPA36A-B
DigiKeys produktnummer
20KPA36A-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20KPA36A-B
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 61.5VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
61,5V Klämma 328,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
20KPA36A-B Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
328,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
20000W (20kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
61,5V