1.5SMC540A-M3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 768
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
YAGEO
I lager: 0
740V Klämma 2,03A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC540A-M3/57T
DigiKeys produktnummer
1.5SMC540A-M3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC540A-M3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 459VWM 740VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,03A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
459V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
513V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
740V