1.5KE27A-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 604
Datablad
Direkt
I lager: 192
Datablad
I lager: 0
MFR Recommended
I lager: 1 093
Uppgradering
STMicroelectronics
I lager: 525
Uppgradering
Littelfuse Inc.
Similar
Comchip Technology
Similar
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
37,5V Klämma 40A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE27A-E3/51
DigiKeys produktnummer
1.5KE27A-E3/51-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE27A-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
40A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
23,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
25,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
37,5V