1.5KE160A-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
MFR Recommended
I lager: 2 477
Datablad
Direkt
Littelfuse Inc.
Similar
Comchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
219V Klämma 6,8A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE160A-E3/51
DigiKeys produktnummer
1.5KE160A-E3/51-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE160A-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 136VWM 219VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
136V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
152V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
219V