1.5KE11A-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
MFR Recommended
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 619
Similar
Comchip Technology
15,6V Klämma 96,2A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE11A-E3/51
DigiKeys produktnummer
1.5KE11A-E3/51-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE11A-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
96,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
9,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
10,5V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
15,6V