RHA02530R00FE02
DigiKeys produktnummer
541-RHA02530R00FE02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RHA02530R00FE02
Beskrivning
WIREWOUND CHASSIS MOUNT RESISTOR
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 Ohms ±1% 25W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Tillv.
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Serie
Monteringsfunktion
Flänsar
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,062" x B 1,080" (26,97 x 27,43mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,561" (14,25mm)
Resistans
30 Ohms
Ledartyp
Lödöglor
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Axiell, box
Effekt (Watt)
25W
Grad
Sammansättning
Trådlindad
Godkännande
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C