RH02530R00FE02
DigiKeys produktnummer
541-RH02530R00FE02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH02530R00FE02
Beskrivning
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 25W
Detaljerad beskrivning
30 Ohms ±1% 25W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Resistans
30 Ohms
Storlek/dimension
L 1,062" x B 1,080" (26,97 x 27,43mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,561" (14,25mm)
Effekt (Watt)
25W