RCV201010M0JNEFAT är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 2 912
Datablad
10 MOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig Tjock film
RCV201010M0JNEFAT
DigiKeys produktnummer
541-RCV201010M0JNEFATTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCV201010M0JNEFATCT-ND - Remsbit (CT)
541-RCV201010M0JNEFATDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV201010M0JNEFAT
Beskrivning
RES 10M OHM 5% 3/4W 2010
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCV201010M0JNEFAT Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)