RCA080515K0FKEA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Dale
I lager: 138 466
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
Direkt
Panasonic Industry
15 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
RCA080515K0FKEA
DigiKeys produktnummer
541-2227-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCA080515K0FKEA
Beskrivning
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RCA080515K0FKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)