IMC1210ER6R8J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 6 695
Datablad
Similar
TDK
I lager: 690
Datablad
TDK
I lager: 19 959
6.8 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 204 mA Max. 1,8Ohm 1210 (metrisk 3225)
1210 (3225 Metric)
IMC1210ER6R8J
DigiKeys produktnummer
IMC1210ER6R8J-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMC1210ER6R8J
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 204MA 1.8 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,8Ohm
Tillv.
Q @ Frekv
30 vid 7,96MHz
Serie
Frekvens - självresonant
40MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
7.96 MHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,49mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,095" (2,41mm)