IHLP5050EZER7R8M01
DigiKeys produktnummer
541-IHLP5050EZER7R8M01TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-IHLP5050EZER7R8M01CT-ND - Remsbit (CT)
541-IHLP5050EZER7R8M01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP5050EZER7R8M01
Beskrivning
FIXED IND 7.8UH 10A 20.5 MOHM
Detaljerad beskrivning
7.8 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 10 A Max. 20,5mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IHLP5050EZER7R8M01 Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
18A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 20,5mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,520" x B 0,508" (13,20 x 12,90mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)