PNM1206E1003BST5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Dale Thin Film
I lager: 1 686
Datablad
Similar
Vishay Dale Thin Film
I lager: 11 141
Datablad
Stackpole Electronics Inc
I lager: 448
Vishay Dale
Vishay Dale
I lager: 917
100 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
PNM1206E1003BST5
DigiKeys produktnummer
PNM1206-100KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM1206E1003BST5
Beskrivning
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PNM1206E1003BST5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)