PNM0805E1002BST5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Dale Thin Film
I lager: 1 041
Datablad
Similar
Vishay Dale Thin Film
I lager: 7 685
Datablad
TE Connectivity Passive Product
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
10 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
PNM0805E1002BST5
DigiKeys produktnummer
PNM0805-10KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM0805E1002BST5
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/5W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PNM0805E1002BST5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)