RP73PF2A10KBTDF
DigiKeys produktnummer
1712-RP73PF2A10KBTDFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-RP73PF2A10KBTDFCT-ND - Remsbit (CT)
1712-RP73PF2A10KBTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP73PF2A10KBTDF
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RP73PF2A10KBTDF Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)