MPMT10011003AT1
DigiKeys produktnummer
MPMT-1K/100KTR-ND - Remsa och spole (TR)
MPMT-1K/100KCT-ND - Remsbit (CT)
MPMT-1K/100KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPMT10011003AT1
Beskrivning
RES NTWRK 2 RES 1K, 100K OHM
Detaljerad beskrivning
1k, 100k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Spänningsdelare 2 Resistansnät matriser ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
EDA-/CAD-modeller
MPMT10011003AT1 Modeller
Effekt per element
100mW
Serie
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Resistans (Ohm)
1k, 100k
Tolerans
±0,1%
Storlek/dimension
L 0,113" x B 0,051" (2,86 x 1,30mm)
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Höjd - monterad (max)
0,044" (1,12mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±2ppm/°C