MPMT10011002AT1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MPMT10011002AT1 |
Beskrivning | RES NTWRK 2 RES 1K, 10K OHM |
Tillverkarens standardleveranstid | 27 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1k, 10k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Spänningsdelare 2 Resistansnät matriser ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MPMT10011002AT1 Modeller |
Kategori | Antal stift 3 |
Tillverkare Vishay Dale Thin Film | Effekt per element 100mW |
Serie | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Artikelstatus Aktiv | Tillämpningar Spänningsdelare (TCR-matchad) |
Kretstyp Spänningsdelare | Monteringstyp Ytmontering |
Resistans (Ohm) 1k, 10k | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Tolerans ±0,1% | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23 |
Antal motstånd 2 | Storlek/dimension L 0,113" x B 0,051" (2,86 x 1,30mm) |
Resistormatchningsförhållande ±0,05% | Höjd - monterad (max) 0,044" (1,12mm) |
Resistor-förhållande-avdrift ±2ppm/°C |