SFR2500001022FR500
DigiKeys produktnummer
PPC10.2KYTR-ND - Remsa och spole (TR)
PPC10.2KYCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR2500001022FR500
Beskrivning
RES 10.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10.2 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)