MBA02040C1022FRP00
DigiKeys produktnummer
56-MBA02040C1022FRP00TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-MBA02040C1022FRP00CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C1022FRP00
Beskrivning
RES 10.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10.2 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)