SFR16S0009092FR500
DigiKeys produktnummer
PPC90.9KXTR-ND - Remsa och spole (TR)
PPC90.9KXCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR16S0009092FR500
Beskrivning
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
90.9 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,075" x L 0,138" (1,90 x 3,50mm)