SFR16S0009092FA500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 4
Datablad
90.9 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
SFR16S0009092FA500
DigiKeys produktnummer
SFR16S0009092FA500-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR16S0009092FA500
Beskrivning
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Sammansättning
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,075" x L 0,138" (1,90 x 3,50mm)