SFR16S0004021FR500 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 2 431
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
4.02 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
SFR16S0004021FR500
DigiKeys produktnummer
PPC4.02KXTR-ND - Remsa och spole (TR)
PPC4.02KXCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR16S0004021FR500
Beskrivning
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SFR16S0004021FR500 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,075" x L 0,138" (1,90 x 3,50mm)