MBA02040C4021FRP00
DigiKeys produktnummer
BC4.02KXTR-ND - Remsa och spole (TR)
BC4.02KXCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C4021FRP00
Beskrivning
RES 4.02K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
4.02 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)