SFR16S0001201JR500 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
1.2 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
SFR16S0001201JR500
DigiKeys produktnummer
SFR16S0001201JR500-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR16S0001201JR500
Beskrivning
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Sammansättning
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,075" x L 0,138" (1,90 x 3,50mm)