MRS25000C2001FRP00
DigiKeys produktnummer
PPC2.00KZTR-ND - Remsa och spole (TR)
PPC2.00KZCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRS25000C2001FRP00
Beskrivning
RES 2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
2 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MRS25000C2001FRP00 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)