MBB02070C2001FRP00
DigiKeys produktnummer
BC2.00KZTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBB02070C2001FRP00
Beskrivning
RES 2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Tillv.
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)