MKP385236200JF02W0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Bilden för MKP385236200JF02W0 är inte tillgänglig
MKP385236200JF02W0
DigiKeys produktnummer
MKP385236200JF02W0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP385236200JF02W0
Beskrivning
CAP FILM 3600PF 5% 2KVDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3600 pF Filmkondensator 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-110°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Storlek/dimension
L 0,689" x B 0,197" (17,50 x 5,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,433" (11,00mm)
Tolerans
±5%
Terminering
PC-stift
Märkspänning - AC
700V
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - DC
2000V (2kV)