MAL219359391E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 23
Datablad
TDK
I lager: 0
Chemi-Con
I lager: 196
Nichicon
I lager: 85
390 µF 500 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 360mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
MAL219359391E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219359391E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219359391E3
Beskrivning
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP TH
Detaljerad beskrivning
Kategori
Rippelström @ låg frekvens
2.3 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
3.45 A @ 10 kHz
Impedans
270 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
500 V
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
360mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-25°C-105°C