MAL219390123E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219390123E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219390123E3
Beskrivning
CAP ALUM 390UF 20% 570V SNAP TH
Detaljerad beskrivning
390 µF 570 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 350mOhm vid 100 Hz 6000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.9 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.66 A @ 10 kHz
Impedans
250 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
570 V
Höjd - monterad (max)
1,850" (47,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
350mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
6000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C