MAL219359181E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 200
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
180 µF 500 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 760mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
MAL219359181E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL219359181E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL219359181E3
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP TH
Detaljerad beskrivning
Kategori
Rippelström @ låg frekvens
1.34 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.01 A @ 10 kHz
Impedans
560 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
500 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
760mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-25°C-105°C