LSK181M2H---3035S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 200
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
180 µF 500 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,106Ohm vid 120 Hz 5000tim vid 105°C
LSK181M2H---3035S
DigiKeys produktnummer
4403-LSK181M2H---3035S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSK181M2H---3035S
Beskrivning
CAP ALUM 500V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-25°C-105°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Box
Rippelström @ låg frekvens
810 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.134 A @ 10 kHz
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
500 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,106Ohm vid 120 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C