K470K10C0GH53H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Parametrisk ekvivalent
KEMET
KYOCERA AVX
47 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K470K10C0GH53H5
DigiKeys produktnummer
K470K10C0GH53H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K470K10C0GH53H5
Beskrivning
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K470K10C0GH53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,244" (6,20mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)