C315C470K1G5TA
DigiKeys produktnummer
399-9738-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C470K1G5TA
Beskrivning
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
C315C470K1G5TA Modeller
Kategori
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C