K224K20X7RF55H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 19 966
Datablad
Uppgradering
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Similar
KEMET
Similar
KEMET
I lager: 833
TDK
I lager: 302
TDK
0.22 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K224K20X7RF55H5
DigiKeys produktnummer
K224K20X7RF55H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K224K20X7RF55H5
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K224K20X7RF55H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)